"Pereajalugu on riigiajalugu" projekti tulemused.

19.01.2020 00:22 Gagarin 2917 0
"Pereajalugu on riigiajalugu"  projekti tulemused.

Pereajalugu on riigiajalugu.

Toimub  01.05.2019 - 30.01.2020 Kohaliku omavalitsuse programmi toel.

Selle projekti raames on 135  inimest uurinud perekondlike reliikviate ja perekondliku ajaloolise taustaga antikvaarsete esemete jäädvustamise, hooldamise ja restaureerimise meetodeid.

Projekti eri etappidel omandasid tegevustes osalejad teadmisi ja oskusi puidust esemete restaureerimisel, ajaloolise kirjaviisi, ehete tehnoloogia ja nende ajaloo alal, said selgeks sugupuu koostamise alused

Projekti tulemusena valmistasid selles osalejad reaalselt restaureeritud perekondlikud reliikviad. Need on täiel määral kauakestvad ja pikaajalised tulemused. Ent hoopis järjepidevamaks ning olulisemaks kujuneb kogukonna jaoks teine projekti tulemus – elanike aktiivne huvi oma pereajaloo vastu, soov teadmisi saada ning neid siis edaspidi rakendada tulevastele põlvkondadele edasi andes.

Selle eesmärgi saavutamiseks pakkus meie Keskus projekti kestel täiskasvanud osalejatele võimalust külastada meie puidutöötlemistöökoda, mis töötab meie asutuses, et seal saaks kogenud puidutöötlejast väärispuiduga tegeleja juhendamisel restaureerida puidust esemeid. Korraldati ka lisatunde. Tänu  projekti tegevusele võivad nüüd elanikud saadud infot kasutada oma vajadustest lähtuvalt – alustada sugupuu koostamist, viia läbi uurimust oma perekondlike reliikviate kohta, pöörduda arhiivide poole.